125NHG01B Cooper Bussmann Cooper Bussmann 125A 01 NH Centred Tag Fuse, gG - gL, 500 V ac
Part Nnumber
125NHG01B
Description
Cooper Bussmann 125A 01 NH Centred Tag Fuse, gG - gL, 500 V ac
Producer
Cooper Bussmann
Basic price
Application CategorygG - gL Body Height48mm Body Length75mm Body Width30mm Current Rating125A Fuse Size01 Fuse StandardDIN 43620-1, DIN 43620-3, IEC 60269, VDE 0636 Fuse TypeNH High Rupture CapacityYes Overall Length135mm Tag Width6mm Voltage Rating500 V ac Product Details Bussmann NH Fuses Type gG/gL Size 01 High breaking capacityDual Indication Semiconductor Protection Fuses
Following Parts
Random Products
(keyword 125NHG01B Cooper Bussmann Cooper Bussmann 125A 01 NH Centred Tag Fuse, gG - gL, 500 V ac)